Bu da “TOMA’lardan kimyasal sıkılıyor” yalanı

Bu da “TOMA’lardan kimyasal sıkılıyor” yalanı

Bu da

 

Gezi Parkı olayları esnasında sosyal medyada tahrik edici ve kışkırtıcı fotoğraflar yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak dün akşam polisin Gezi Parkı’nı boşaltması esnasında kullanılan biber gazından ötürü vatandaşlarda ciddi yaralanmalar olduğuna dair iddialar ortaya atıldı. Ancak bunun yeni bir provokasyon olduğu kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

Prokovatörler yine amacına ulaşamadı. CHP Gençlik Kolları adı ile açılan sahte hesapta, polise karşı vatandaşı tahrik etmek için bir fotoğraf yayınlandı. “TOMA’nın bir genç kızı ezdi” yalanından sonra bu kez de “TOMALARDAN KİMYASAL SIKILIYOR” yalanı ortaya atıldı. Sahte hesaba sahip olanlar, bu iddiasını güçlendirmek için de bir fotoğraf kullandı. Ancak kullanılan fotoğraf, sağlık alanında yayın yapan bir internet sitesinden alınmıştı.

Konuyla ilgili olarak Twitter hesabından bir açıklama yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “CHP Gençlik Kolları adı ile (CHP’de yalanladı) sahte hesap kullanılarak bu kışkırtıcı fotograf yayınlandı. Bilginize…” bilgisini takipçilerine sundu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s