Taksimde Molotofçu polis yalanı

Taksim meydanı’nda polise taş ve molotof kokteyli atan göstericilerin, bayrak ve simgelerini taşıdığı Sosyalist Demokrasi Partisi’nin Beyoğlu’ndaki binasına polis girdi. Özel Harekat polisleri halen binada bulunuyor.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, operasyonla ilgili açıklamada bulundu. Mutlu,‘Eylemcilerin sığındığı SDP binasında 70 kişi gözaltına alındı. Silah ve paralar da ele geçirildi’ diye konuştu.

O KİŞİ ULAŞ BAYRAKTAROĞLU

Sabah saatlerinde Taksim Meydanı’na yapılan polis operasyonu sırasında molotof ve havai fişek atanların sivil polis olduğu yönündeki iddialar yalanlandı.

Hüseyin Avni Mutlu, Taksim’deki müdahale sırasında motolofkokteyli atarken objektiflere takılan ve arka cebindeki şişkinlik nedeniyle polis olduğu iddiası ortaya atılan kişinin kimliğini twitter ‘dan açıkladı. Kişinin adının Ulaş Bayraktaroğlu’nu yazan Mutlu, “Taksim’de telsizli ve muhtemelen silahlı görüntüsü sosyal medyada paylaşılıp, polis olduğu iddia olunan kişi yakalandı. O SDP’li bir eylemci. Daha önce Devrimci Karargah operasyonunda 6 ay cezaevinde kalmış birisi.Polis diyenlere duyuruyorum,bilginize” dedi.

Ulaş bayraktaroğlunun tutuklanma anı kameralara böyle yansıdı.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s